29.09.21 в музеї "Історії рідного краю та бойової слави" школи відбулася виховна година приурочена 80-річчю пам'яті трагедії Бабиному Яру. Переглянули фільм "Бабин Яр. Сторінки історії" Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Блог 10-А класу Кам'янського ліцею №1 Кам'янської міської ради Черкаської області. Класний керівник: Поліщук Марина Віталіївна
середа, 29 вересня 2021 р.
80-річчя пам'яті трагедії Бабиного Яру.
пʼятниця, 24 вересня 2021 р.
Презентація книги Олександра Нестерчука: "Щоденник Кам'янського рухівця"
Для учнів 7-А класу Кам'янського міського ліцею #1 проведено урочисте представлення книги нарисів про суспільно-політичні події на Кам'янщині часів Незалежності України. Автор видання - перший очільник Кам'янського осередку Народного руху України, активіст національно-демократичного табору Олександр Нестерчук. На жаль, через хворобу, він не зміг відвідати захід, тому презентацію проводив працівник Кам'янського заповідника О.Мушта.
четвер, 23 вересня 2021 р.
23.09. 21 Виховна година "Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі"
ОСОБИСТІ ЦІННОСТІ ТА БЕЗПЕКА
Сьогодні на виховній годині ми говорили про правила особистої безпеки: стоп незнайомець, стоп фото, стоп дотик, стоп секрет та стоп страх.
Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії. Проте експерти говорять про його наступні різновиди.
Психологічне насильство може проявлятись у тому, що людина принижує та маніпулює вами, зневажає та ігнорує ваші бажання, думки, почуття. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства.
Коли вас обмежують у доступі до грошей чи забороняють використовувати ваші кошти так, як ви вважаєте за потрібне, це можна вважати економічним насильством. До нього також слід віднести пошкодження вашого майна, перешкоджання в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, змушення до жебрацтва та шантажування.
Якщо вас ґвалтують або примушують до небажаних сексуальних контактів, то це приклад сексуального насильства. Примус до сексу з іншими людьми, збочених форм сексуальних стосунків, до роботи у порноіндустрії чи секс-бізнесі, до вагітності чи аборту також вважаються виявом сексуального насильства.
Фізичне насильство проявляється в побиттях, обмеженні вашої свободи, коли вас не випускають із власного дому або, навпаки, не впускають туди. Насильством слід вважати змушення до вживання алкоголю чи наркотиків. Погрози вбити чи навмисно створити ситуацію, яка може загрожувати вашому життю та безпеці, примусове переміщення в межах держави або за кордон, позбавлення їжі, сну чи відпочинку експерти також називають виявами домашнього насильства.
Пам’ятайте, що не слід чекати поки словесні погрози переростуть у фізичне насильство. Ви можете убезпечити себе ще до фізичних проявів та розпізнати агресора/ку. Сигналом для вас можуть слугувати: спроби задушити вас, вчинення невдалих спроб суїциду (як один з різновидів маніпуляції), вбивство домашніх тварин, насильство щодо дітей.
Також слід бути обережними з тими, хто мав досвід застосування зброї проти інших та наразі має доступ до будь-якого виду зброї, а також з тими, хто ґвалтував когось або має потребу завдавати біль та ображати інших.
Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.
Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися за телефоном 102 Національна поліція України або на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент.
середа, 22 вересня 2021 р.
22 вересня – День партизанської слави
22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Сьогодні учні нашого класу відвідали музей школи "Історії рідного краю та бойової слави" та прослухали тематичну екскурсію: "Партизани Холодного Яру", які діяли на території рідного краю. Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Великої Вітчизняної війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги над фашистами та їх союзниками. Подвиги наших земляків Г. Кудрі, Л. Борисової, П. Харченка та інших - будуть жити вічно в пам'яті наших учнів
вівторок, 21 вересня 2021 р.
Знайомство із виставкою до 30-річчя Незалежності України
Екскурсія до краєзнавчого музею міста.
21 жовтня учні 7-А класу відвідали виставку "Кам'янка за 30 років української Незалежності",
організована в історичному музеї Кам'янського державного історико-культурного заповідника.
Завідуючий музеєм Ляшко Ю.Ю. детально розповів про події, які відбувалися в 1991 році в
нашому місті та районі.
понеділок, 20 вересня 2021 р.
День миру
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Наш 7-А клас також прийняв участь в заходах присвячених до «Дня миру».